top of page
Nosenie ako štýl života

Nosenie ako štýl života

Ako výhradný zástupca Vám prinášame kvalitné a originálne šatky na nosenie detí talianskej značky Dolce contatto.

We don’t have any products to show here right now.

Dolce contatto

Dolce contatto je mladá rodinná firma, ktorá vytvára dizajn pre látky jacquard tkané v Taliansku a premieňa ich na produkty pre nosenie detí, predovšetkým dlhé a krátke šatky a ring.Má za cieľ šírenie osvety v oblasti babywearing-u. Značka sa vyvýja pod dohľadom Violetty Caragodinovej, nosiacej matky, reklamnej grafičky s vášňou pre nosenie detí a dizajn tkanín.

kvalita dolce contatto

Textílie sú tkané vyberanými priadzami na žakárskych tkáčskych stavoch na severe Talianska. Sú certifikované  certifikáciou Öko-Tex Standard 100 (číslo 070804.O). Textília je kompletne vyrobená v Taliansku a originalita a kvalita tkaniny je zaručená certifikáciou Unionfiliere.Produkty vyrobené z týchto tkanín sú tvorené ručne, detailne lemované kontrolované.

Priadze

Šatky sú tkané z česanej a  egyptskej bavlny. Česaná bavlna sa získava v priebehu zvlákňovacieho procesu mnohonásobným česaním a jej chatakteristikou je mäkkosť, trvacnosť, hladkosť a lesk.Kvalitu tkanine dodáva tiež egyptská bavlna charakteristická dlhým, lesklým, trvácnym, ale zároveň jemným vláknom. Vďaka týmto charakteristikám možno vlákna egyptskej priadze využiť vo výrobnom procese v zvýšenom množstve. Výsledkom veľmi kompaktný a odolný materiál.

bottom of page